|
Hokej, v tom mojom rebríčku, patrí jednoznačne na vrchol. Je asi najvyššie z toho všetkého, kde sa dá dobre odreagovať, udržať si kondíciu, oddýchnuť ducha a spoločenský zabaviť. Spojenie rýchlosti, sily, húževnatosti, obratnosti, taktiky, kde nie len všetky svalové partie dostanú zabrať, ale aj rozum. Je to akési zlúčenie viacerých športov: behu na krátke trate, futbalu, golfu, šachu... až po box. K tomu všetkému je to kolektívna hra, ktorá vytvára spoločenstvo z veľmi odlišnými typmi ľudí.
Krátke zamyslenie nad touto hrou:
Teologie sportu – lední hokejSamotným základem je jak všichni dobře víme ledová plocha – život, v němž jak známo občas pěkně bruslíme a který bývá někdy pěkně kluzký. Nevíme vždycky, kam nás ve své klouzavosti zavede či hodí, což svědčí o něm jako o tajemství. Protože jsme však bytostí časoprostorovou, tak abychom se nerozplynuli v nicotě a neztratili svoji identitu, jsou nedílnou součástí onoho stadionu života mantinely – limity a hranice v podobě hřiven, darů, schopností a též spoluhráčů, s nimiž tvoříme jeden celek – společenství.
S hokejom som začal (to si ani presne nepamätám), keď som mal prvé korčule dvojnožové (po staršom bratovi). To bol síce len kontakt s ľadom, ale niekde tam sa objavila aj hokejka s pukom. Od vtedy to bolo v rámci zimných sezón raz týždenne, až kým neprišla stredná škola. 2 – 3 krát do týždňa (v rámci telocviku /vtedy stala hodina štadióna 150,- Sk/, a na rôzne podniky /OUNZ – otcov zamestnávateľ/) a mimo sezóny na suchu s kamošmi (bratia Sabolovci a R. Soták, alias Čaba). Potom osemročné sucho (asi 3-krát som stal na ľade, z toho raz pred Viedenskou radnicou). V roku 2002 prišiel veľký come back (rodičia mi prispeli na výstroj) a už druhu sezónu hrávam striedavo v Michalovciach, Olomouci a Bratislave.
Ak Vám nestačia moje stránky o hokeji (cítim sa urazený) možte si pozrieť niečo z našich, zahraničných, ale aj zo zámorských líg: